Carbospec - innowacyjne rozwiązania dla górnictwa

od 2006 roku na rynku

Innowacyjne  rozwiązania dla górnictwa

O firmie

Blisko górnictwa – od 2006 roku

Firma CarboSPEC M. Jaśniok Spółka Jawna została założona w lutym 2006 roku w Mikołowie-Paniowach. Od początku istnienia realizujemy projekty dla zakładów górniczych, dostarczając nowatorskie systemy rurowe z tworzyw sztucznych. Budujemy rurociągi, zabezpieczamy ściany z użyciem siatki GRID CARBO, wykonujemy systemy podawania pyłu oraz budujemy kopalniane systemy klimatyzacyjne.

Nasza misja

Naszą misją jest podnoszenie efektywności, ekonomii i bezpieczeństwa pracy zakładów górniczych poprzez dostarczanie nowatorskich rozwiązań, projektowanych i produkowanych ściśle pod kątem specyfiki tego sektora gospodarki. Innowacyjne rozwiązania

Spyra Primo PolandDzięki doświadczeniu i wiedzy kadry inżynieryjno-technicznej oraz nawiązaniu współpracy z firmą Spyra Primo Poland Sp. z o.o., stworzyliśmy nowoczesny system rurowy CARBOPIPE, który umożliwia obniżenie kosztów budowy i eksploatacji rurociągów w zakładach górniczych. Uczestniczymy w procesie technologicznym wytwarzania rur w zakresie ich kołnierzowania oraz badań wytrzymałościowych i elektrostatycznych.

Prowadzenie szkoleń

Dysponując teoretyczną i praktyczną wiedzą z zakresu eksploatacji systemów rurowych w górnictwie, prowadzimy szkolenia o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa oraz certyfikacji wyrobów z tworzyw sztucznych. Współpracujemy z jednostkami nadzoru górniczego oraz notyfikowanymi instytucjami naukowo-badawczymi.